Դեկտեմբերի 20-ին Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) աջակցությամբ տեղի է ունեցել «Լիտվայի աշխատանքային օրենսգիրք. խորհրդարանական վերահսկողություն. Լիտվայի փորձ» թեմայով առցանց հանդիպում-քննարկումը, որին մասնակցել են  ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի պատգամավորները եւ Լիտվայի Սեյմի նախկին փոխխոսնակ, Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի հանձնաժողովի անդամ Ալգիրդաս Սիսասը:
Հանդիպմանը բացման խոսքով հանդես են եկել Լիտվայի ՄՀԻ գրասենյակի տնօրեն Մարկ Դիցեն, ՄՀԻ BEIPTI ծրագրի ղեկավար Ռիտե Վայչիուլիեն եւ ՀՀ ԱԺ աշխատանքի ու սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը:
Բանախոս Ալգիրդաս Սիսասը ներկայացրել է աշխատանքի իրավունքի ոլորտում  պետական հսկողության, այդ թվում՝ խորհրդարանական վերահսկողության լիտվական փորձը: Անդրադարձ է  կատարվել COVID-19 համավարակով պայմանավորված աշխատանքային օրենսդրության փոփոխություններին:

20 декабря при содействии Международного республиканского института (IRI)   состоялась онлайн-встреча-обсуждение на тему “Трудовой кодекс Литвы: парламентский надзор, литовский опыт”.   Онлайн-встреча-обсуждение, в которой приняли участие депутаты Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам и бывший вице-спикер Сейма Литвы, член Комиссии по труду и социальным вопросам Альгирдас Сисас.
На встрече выступили директор офиса IRI в Литве Марк Дице, руководитель программы IRI BEIPTI Рите Вайчиуеле и председатель Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам Э.Тигранян.
Докладчик Альгирдас Сисас представил литовский опыт государственного контроля в сфере трудового права, включая парламентский надзор. Затронуты изменения в трудовом законодательстве в связи с пандемией COVID-19.